Informacje o dostępności

Informacja o dostępności Komendy Powiatowej Policji w Biłgoraju dla osób z niepełnosprawnościami

Dostępność budynku przy ulicy Polnej w Biłgoraju

 

budynek Komendy Powiatowej Policji w Biłgoraju

Wejście na teren budynku Komendy Powiatowej Policji w Biłgoraju znajduje się od strony ulicy Polnej.

Aby dotrzeć do budynku należy przejść przez furtkę znajdującą się na wprost wejścia do komendy.

Bezpośrednio przed budynkiem znajduje się parking. Przy ulicy Polnej na wprost budynku komendy znajduje się parking z oznaczonym miejscem parkingowym dla osób poruszających się na wózku inwalidzkim.

schody i podjazd do budynku

Do ogólnodostępnej części budynku można dostać się po ośmiu stopniach wyposażonych w poręcze lub za pomocą podjazdu dla osób poruszających się na wózku inwalidzkim znajdującym się po lewej stronie od wejścia.

Budynek nie posiada windy.

pola i ścieżki naprowadzające

W holu budynku znajdują się oznaczenia poziome dla osób niewidomych i słabowidzących w postaci pól i ścieżek naprowadzających w kolorze żółtym.

punkt podawczy i informacyjny

Po lewej stronie od wejścia do budynku znajduje się punkt podawczy i recepcyjny. Punkt ten jest dostosowany do obsługi osób z niepełnosprawnością, poruszających się na wózku inwalidzkim. Po lewej stronie punktu podawczego znajduje się toaleta dostosowana do potrzeb osób z niepełnosprawnością, poruszających się na wózku inwalidzkim.


stanowisko kierowania

Po prawej stronie od wejścia do budynku znajduje się stanowisko kierowania Komendy Powiatowej Policji w Biłgoraju.

Ze względów prawnych dalsze przejście na teren komendy jest możliwe jedynie w towarzystwie policjanta lub pracownika jednostki.

Pomieszczenie do obsługi osób poruszających się na wózku inwalidzkim znajduje się na parterze budynku na wprost wejścia.

Powrót na górę strony