Potrącenie pieszej w Goraju - Aktualności - KPP Biłgoraj

Aktualności

Potrącenie pieszej w Goraju

Data publikacji 18.02.2021

Policjanci ustalają dokładne okoliczności potrącenia pieszej 54 latki, do którego doszło wczoraj wieczorem w Goraju. Kobieta, która miała w organizmie ponad 1,5 promila alkoholu przechodziła przez jezdnię w miejscu nieoświetlonym, nie posiadała również elementów odblaskowych. Z obrażeniami ciała została przetransportowana do szpitala.

Do wypadku doszło wczoraj około godziny 18:00 na drodze wojewódzkiej 835 w miejscowości Goraj (powiat biłgorajski). Ze wstępnych ustaleń policjantów wykonujących czynności na miejscu wypadku wynika, że 54 letnia mieszkanka gminy Goraj została potrącona przez kierującego samochodem marki Suzuki.

Miejsce w którym doszło do wypadku było nieoświetlone, a kobieta nie posiadała żadnych elementów odblaskowych. Jak ustalili policjanci, 54 latka znajdowała się w stanie nietrzeźwości. Miała w organizmie ponad 1,5 promila alkoholu. Z obrażeniami ciała została przetransportowana do szpitala. Zarówno 40 letni kierowca suzuki, jak i jego 35 letnia pasażerka (mieszkańcy gminy Turobin) nie odnieśli obrażeń. Mężczyzna był trzeźwy. Obecnie policjanci ustalają dokładne okoliczności zdarzenia.

Apelujemy o rozsądek na drodze. Pamiętajmy, że jednym z podstawowych warunków bezpieczeństwa jest widoczność. Dlatego apelujemy do pieszych i rowerzystów o noszenie kamizelek lub innych elementów odblaskowych. Takie postępowanie z pewnością poprawi nasze bezpieczeństwo na drodze.

 

młodszy aspirant Joanna Klimek