Aktualności

Jechał skodą mając prawie 3 promile. Przypominamy pijany kierowca to śmiertelne zagrożenie na drodze!

Data publikacji 20.04.2021

Przed sądem stanie 45- latek, który mając prawie 3 promile alkoholu w organizmie kierował osobową skodą. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów oraz konsekwencje finansowe. Przypominamy, że nietrzeźwi kierowcy stanowią śmiertelne zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego i nie mogą liczyć na taryfę ulgową!

Nietrzeźwi kierowcy stanowią śmiertelne zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego. Pomimo ciągłych apeli policji i tragicznych doniesień medialnych wciąż są osoby, które wsiadają za kierownicę po alkoholu nie myśląc o tym jak poważne zagrożenia powodują.

Wczoraj policjanci Wydziału Ruchu Drogowego biłgorajskiej komendy około godziny 16:30 patrolując miejscowość Dereźnia Zagrody zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę samochodu osobowego marki Skoda. Za kierownicą siedział 45 – letni mieszkaniec gminy Księżpol. Przeprowadzone przez policjantów badanie na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu wykazało, że znajdował się w stanie nietrzeźwości. Miał w organizmie prawie 3 promile alkoholu. Policjanci uniemożliwili mu dalszą jazdę i sporządzili dokumentację która zostanie przekazana do sądu. 45 – latkowi grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych od 3 lat do lat 15 oraz świadczenie na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym i Pomocy Postpenitencjarnej od 5 do 60 tysięcy złotych.

Przypominamy - alkohol negatywnie działa na organizm człowieka. Tracimy  zdolność koncentracji i poczucie rzeczywistości. Wydłuża się zdolność oceny sytuacji i czas reakcji. Nigdy po żadnym pozorem nie wolno wsiadać za kierownicę po alkoholu! Pijany kierowca to śmiertelne zagrożenie dla siebie i wszystkich innych uczestników ruchu drogowego.

młodszy aspirant Joanna Klimek