Odpowiedzą za jazdę w stanie nietrzeźwości - Aktualności - KPP Biłgoraj

Aktualności

Odpowiedzą za jazdę w stanie nietrzeźwości

Data publikacji 26.04.2021

Prawie 2 promile alkoholu w organizmie miał kierujący pojazdem Renault 55-letni mieszkaniec gminy Biłgoraj. Nie mógł utrzymać prawidłowego toru jazdy i nie stosował się do przepisów ruchu drogowego. Świadek widząc poczynania nietrzeźwego kierowcy zabrał mu kluczyki i uniemożliwił dalszą jazdę. Teraz odpowie przed sądem, podobnie jak 38 - latek z gminy Biłgoraj, który jadąc quadem na „podwójnym gazie” spowodował kolizję. Apelujemy o rozsądek na drodze!

W piątek wieczorem dyżurny biłgorajskiej policji został zaalarmowany o nietrzeźwym kierującym, który jechał wężykiem ulicami Biłgoraja i nie przestrzegał zasad ruchu drogowego. Czujnością wykazał się mieszkaniec Zwierzyńca (powiat zamojski), który widząc poczynania nietrzeźwego kierowcy zabrał mu kluczyki i uniemożliwił dalszą jazdę. Policjanci sprawdzili stan trzeźwości kierującego, badanie wykazało prawie 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu.  W trakcie kontroli okazało się że nietrzeźwy 55- latek nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami. Teraz odpowie przed sądem.

Kolejny nietrzeźwy kierowca w niedzielę  około godziny 18:00  na trasie W-835 na wysokości Cegielni Markowicze -Gliny powiat biłgorajski spowodował kolizję. 38-letni mieszkaniec gminy Biłgoraj kierując quadem podczas przejazdu przez skrzyżowanie stracił panowanie nad pojazdem  w wyniku czego doszło do jego wywrócenia. Kierowca miał dużo szczęścia, został on  przygnieciony przez swój pojazd, ale nie odniósł obrażeń ciała.  Mężczyzna jak się okazało miał prawie 2 promile alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali mu uprawnienia do kierowania.

Pamiętajmy, nietrzeźwy kierujący stanowi zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego - dla nas i naszych bliskich. Dzięki obywatelskiemu zgłoszeniu z ruchu został wyeliminowany nietrzeźwy kierowca. Dlatego też reagujmy na tego typu przypadki. Nawet anonimowa informacja przekazana policjantom przyczynia się do wyeliminowania z dróg pijanych kierowców.

Przypominamy konsekwencje prawne jazdy w stanie nietrzeźwości:

  • Zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych od 3 lat do lat 15
  • Świadczenie na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym i Pomocy Postpenitencjarnej od 5 do 60 tys. zł.
  • Zagrożenie karą do 2 lat pozbawienia wolności

sierżant sztabowy Joanna Pilarska