Zbliżają się wakacje - porozmawiajmy o bezpieczeństwie - Aktualności - KPP Biłgoraj

Aktualności

Zbliżają się wakacje - porozmawiajmy o bezpieczeństwie

Data publikacji 30.05.2021

Biłgorajscy policjanci spotkali się z uczniami Szkoły Podstawowej Numer 1 w Biłgoraju. Młodzież spędzająca czas w świetlicy miała okazję posłuchać przygotowanej specjalnie dla nich pogadanki na temat bezpieczeństwa i obejrzeć sprzęt na co dzień służący policjantom w pracy.

Policjanci biłgorajskiej komendy spotkali się z uczniami Szkoły Podstawowej Numer 1 w Biłgoraju. W ramach spotkania poruszali tematy związane z bezpieczeństwem z okazji zbliżających się wakacji. Przypominali uczniom zasady bezpiecznych zachowań w domu, na podwórku i w podróży a także niebezpieczeństwach jakie mogą spotkać nas podczas spędzania czasu nad wodą lub w górach i sposobach ich uniknięcia.

Stróże prawa dużą uwagę poświęcali bezpieczeństwie dzieci w ruchu drogowym.  Młodzi słuchacze w skupieniu wysłuchali wskazówek mundurowych dotyczących unikania niebezpieczeństw. Przypomniano także o bardzo ważnej roli elementów odblaskowych, które zwiększają bezpieczeństwo na drodze.

Na koniec spotkania uczniowie mieli okazję obejrzeć sprzęt na co dzień służący policjantom w pracy oraz dowiedzieć się wielu ciekawostek dotyczących ich służby.

młodszy aspirant Joanna Klimek

  • policjantka na spotkaniu z dziećmi