Nietrzeźwi "opiekowali się" dziećmi - Aktualności - KPP Biłgoraj

Aktualności

Nietrzeźwi "opiekowali się" dziećmi

Data publikacji 02.06.2021

Nieporozumienie sąsiedzkie były powodem policyjnej interwencji w jednym z bloków w Biłgoraju. Jak się szybko okazało, 40 - letnia kobieta i jej 46 - letni partner w stanie nietrzeźwości „opiekowali się" dwojgiem dzieci w wieku 2 i 11 lat. Policjanci ustalili, że matka dzieci miała w organizmie prawie 3 promile alkoholu, a ojciec 1 promil. Dzieci trafiły pod opiekę rodziny. O zaistniałej sytuacji został poinformowany Sąd do spraw Nieletnich i Rodziny.

Wczoraj dzielnicowi biłgorajskiej komendy udali się na jedno z osiedli bloków mieszkalnych w Biłgoraju. Powodem wizyty było nieporozumienie sąsiedzkie. Na miejscu okazało się, że jedna ze stron konfliktu, 40 - letnia kobieta i jej 46 - letni partner znajdują się w stanie nietrzeźwości. W mieszkaniu pary policjanci zastali dwoje dzieci w wieku 2 i 11 lat. Jak wykazało przeprowadzone przez mundurowych badanie na zawartość alkoholu matka dzieci miała w organizmie prawie 3 promile alkoholu natomiast ojciec promil.

Dzieci trafiły pod opiekę dalszej rodziny. Policjanci będą teraz ustalać czy swoim zachowaniem narazili je na niebezpieczeństwo utraty życia bądź zdrowia. O sprawie został poinformowany Sąd do spraw Nieletnich i Rodziny.

Policjanci apelują i przypominają - alkohol negatywnie działa na organizm człowieka. Tracimy zdolność koncentracji i poczucie rzeczywistości. Zdecydowanie wydłuża się zdolność oceny sytuacji i czas reakcji. Osoby upojone alkoholem często zapominają o obowiązku opieki nad dziećmi, które wymagają ciągłej kontroli.


młodszy aspirant Joanna Klimek

  • leżąca butelka po alkoholu i kieliszek