Chciała sprzedać spódnicę i została oszukana - Aktualności - KPP Biłgoraj

Aktualności

Chciała sprzedać spódnicę i została oszukana

Data publikacji 09.07.2021

Mieszkanka powiatu biłgorajskiego została oszukana podczas internetowej transakcji. 19 - latka chciała sprzedać spódnicę, a w efekcie straciła 1800 złotych. Przypominamy, że niezależnie od tego czy kupujemy czy sprzedajemy w internecie nigdy nie otwierajmy podesłanych nam linków, które prowadzą do transakcji bankowych.

Wczoraj do biłgorajskich policjantów zgłosiła się 19 - letnia mieszkanka naszego powiatu, która  została oszukana podczas internetowej transakcji. Kobieta na jednym z popularnych portali ogłoszeniowych wystawiła na sprzedaż spódnicę. Skontaktowała się z nią osoba zainteresowana kupnem. Rozmawiali przez znany komunikator internetowy. Po dogadaniu szczegółów dotyczących transakcji rzekoma kupująca podesłała sprzedającej link, za pośrednictwem którego 19-latka miała odebrać pieniądze. Po otwarciu linku kobieta została przekierowana na „stronę banku”. 19 - latka podała swój numer rachunku, dane osobowe, numer karty i kod. Po jakimś czasie okazało się, że z jej konta zostały w dwóch transzach wypłacone pieniądze na kwotę 1,800 złotych z użyciem kodu BLIK oraz złożony został wniosek o kredyt na jej dane.

Apelujemy, aby podczas transakcji pieniężnych lub kontaktów telefonicznych dotyczących wpłat, zachować szczególną ostrożność. Przestępcy idąc z duchem czasu tworzą strony internetowe do złudzenia podobne do dobrze nam znanych witryn banków lub sklepów. Korzystając z płatności internetowych, należy zwracać uwagę na każdy najdrobniejszy szczegół. Czasami jest to pojedyncza litera w adresach lub nazwach portali. Podobnie jeśli nieznajoma osoba podsyła nam link, który przekierowuje nas na stronę gdzie mamy podać swoje dane nie róbmy tego!  Zachowujmy rozsądek i pamiętajmy o podstawowych zasadach bezpieczeństwa.

młodszy aspirant Joanna Klimek

  • strona internetowa ze zdjęciem karty kredytowej