Ujęli nietrzeźwych kierujących - Aktualności - KPP Biłgoraj

Aktualności

Ujęli nietrzeźwych kierujących

Data publikacji 09.07.2021

Dzięki obywatelskiej postawie mieszkanki Frampola i kierowcy ze Szczebrzeszyna nietrzeźwi kierujący staną przed sądem. Kobieta blokując swoim samochodem wyjazd uniemożliwiła jazdę 28-latkowi, który jak się okazało miał w organizmie ponad 4 promile alkoholu! Z kolei mieszkaniec Szczebrzeszyna zabrał kulczyki pijanej kierującej oplem, która wiozła 11 – letniego chłopca mając w organizmie ponad 1,5 promila. Reakcja osób, które widząc pijanych kierowców nie były obojętne zasługuje na pochwałę. Pamiętajmy jednak o tym by zawsze dbać o własne bezpieczeństwo.

Do pierwszego zdarzenia doszło wczoraj około godziny 15:00. Dyżurny biłgorajskiej komendy otrzymał informację o nietrzeźwym kierującym samochodem marki Volkswagen, który z drogi leśnej w okolicach miejscowości Niemirów usiłuje wjechać na drogę wojewódzką numer 835. Natychmiast we wskazany rejon zostali skierowani policjanci. Na miejscu zastali 42 - letnią mieszkankę Frampola, która oświadczyła, że jadąc w kierunku Frampola przed miejscowością Niemirów zauważyła chwiejącego się na nogach mężczyznę, który wsiadł do samochodu i próbował z drogi leśnej wjechać na drogę publiczną. Kobieta podejrzewając, że jest on nietrzeźwy zablokowała mu wyjazd swoim samochodem i wezwała policjantów. Wskazanym przez kobietę mężczyzną był jak ustalili policjanci 28 – letni mieszkaniec gminy Biłgoraj. Przeprowadzone przez policjantów badanie na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu wykazało, że miał on w organizmie ponad 4 promile alkoholu!

Tego samego dnia tuż po godzinie 21:00 policjanci otrzymali informację o nietrzeźwym kierowcy opla. Jak się okazało w rejonie przejazdu kolejowego w miejscowości Wola Duża 40 – letni mieszkaniec Szczebrzeszyna zatrzymał kierującą samochodem marki Opel, która jadąc z przeciwnej strony omal nie doprowadziła do zderzenia z jego pojazdem. Jak ustalili policjanci 36 – letnia mieszkanka Biłgoraja wsiadła za kierownicę mając  w organizmie ponad 1,5 promila. Kobieta w tym stanie przewoziła 11 – letniego chłopca. Policjanci zatrzymali należące do niej prawo jazdy. Teraz dzięki czujności innych kierowców 28 – latek i 36 – latka staną przed sądem.

Apelujemy do kierowców o rozsądek i przypominamy konsekwencje prawne jazdy w stanie nietrzeźwości:

  • Zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych od 3 lat do lat 15
  • Świadczenie na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym i Pomocy Postpenitencjarnej od 5 do 60 tys. zł.
  • Zagrożenie karą do 2 lat pozbawienia wolności.

młodszy aspirant Joanna Klimek

  • sygnały świetlne i dźwiękowe oraz alkomat na dachu radiowozu