Młody rowerzysta wjechał pod samochód - Aktualności - KPP Biłgoraj

Aktualności

Młody rowerzysta wjechał pod samochód

Data publikacji 28.09.2021

Z obrażeniami ciała do lubelskiego szpitala przetransportowany został 13 – latek, który wjechał rowerem wprost pod samochód. Pojazdem kierowała 51 – latka z Biłgoraja. Ustalamy dokładne okoliczności zdarzenia i przypominamy o podstawowych zasadach bezpieczeństwa na drodze.

Do wypadku doszło wczoraj około godziny 15:00 na ulicy Zamojskiej w Biłgoraju. Wstępne ustalenia policjantów pracujących na miejscu zdarzenia wskazują na to, że 13 – letni rowerzysta z Biłgoraja wjechał z chodnika na przejście dla pieszych bezpośrednio pod jadący ulicą Zamojską samochód marki Volkswagen. Pojazdem kierowała  51 – latka z Biłgoraja.

Chłopiec z obrażeniami ciała został przetransportowany do jednego z lubelskich szpitali, na szczęście obrażenia jakich doznał nie zagrażają jego życiu i po udzieleniu pomocy miał zostać zwolniony do domu. Jak ustalili policjanci kierująca samochodem jak i nastolatek byli trzeźwi.

Obecnie ustalamy dokładne okoliczności wypadku oraz apelujemy o przestrzeganie przepisów ruchu drogowego i rozsądek na drodze.

młodszy aspirant Joanna Klimek

  • rower stojący na poboczu drogi