Chciała sprzedać buty w efekcie straciła 6500 złotych - Aktualności - KPP Biłgoraj

Aktualności

Chciała sprzedać buty w efekcie straciła 6500 złotych

Data publikacji 28.09.2021

Mieszkanka powiatu biłgorajskiego została oszukana podczas internetowej transakcji. 38-latka chciała sprzedać buty, a w efekcie straciła 6500 złotych. Przypominamy, że niezależnie od tego czy kupujemy czy sprzedajemy w Internecie nigdy nie otwierajmy podesłanych nam od nieznajomych linków i nie podawajmy żadnych danych.

Wczoraj do biłgorajskich policjantów zgłosiła się 38-letnia mieszkanka naszego powiatu, która  została oszukana podczas internetowej transakcji. Kobieta na jednym z popularnych portali ogłoszeniowych wystawiła na sprzedaż buty za kwotę 80 złotych. Skontaktowała się z nią osoba zainteresowana kupnem. Rozmawiali przez znany komunikator internetowy. Po dogadaniu szczegółów dotyczących transakcji rzekomy kupujący podesłał sprzedającej link, za pośrednictwem którego miała odebrać pieniądze. Po otwarciu linku kobieta została przekierowana na „stronę banku”. 38-latka podała swoje dane i wygenerowane kody. Po jakimś czasie okazało się, że z jej konta zostały wypłacone pieniądze w kwocie 6500 złotych.

Apelujemy, aby podczas transakcji pieniężnych lub kontaktów telefonicznych dotyczących wpłat, zachować szczególną ostrożność. Przestępcy idąc z duchem czasu tworzą strony internetowe do złudzenia podobne do dobrze nam znanych witryn banków lub sklepów. Korzystając z płatności internetowych, należy zwracać uwagę na każdy najdrobniejszy szczegół. Czasami jest to pojedyncza litera w adresach lub nazwach portali. Podobnie jeśli nieznajoma osoba podsyła nam link, który przekierowuje nas na stronę, gdzie mamy podać swoje dane nie róbmy tego! Zachowujmy rozsądek i pamiętajmy o podstawowych zasadach bezpieczeństwa.

młodszy aspirant Joanna Klimek

  • telefon trzymany w dłoni