Profilaktyka z policjantami w Hedwiżynie - Aktualności - KPP Biłgoraj

Aktualności

Profilaktyka z policjantami w Hedwiżynie

Data publikacji 06.10.2021

Policjanci biłgorajskiej komendy odwiedzili wczoraj uczniów Szkoły Podstawowej w Hedwiżynie. Wizyta, w której udział wzięła cała szkoła dotyczyła bezpieczeństwa na drodze i zagrożeń związanych z cyberprzemocą oraz wszelkiego rodzaju używkami. Najmłodsi uczestnicy otrzymali od policjantów drobne upominki w postaci kolorowych odblasków.

Wczoraj przed południem policjantka z Zespołu ds. Nieletnich, dzielnicowi oraz policjanci Wydziału Ruchu Drogowego biłgorajskiej komendy spotkali się uczniami Szkoły Podstawowej w Hedwiżynie.

Wizyta podzielona została na dwie części. W pierwszej z nich mundurowi rozmawiali z uczniami młodszych klas o bezpieczeństwie w drodze do szkoły a także podczas zabaw zarówno w domu jak i na świeżym powietrzu. Omówiony został również temat kontaktów z osobami obcymi i zachowania w przypadku ataku agresywnego zwierzęcia. Policjanci przypomnieli uczniom zasady bezpiecznego zachowania na drodze, mówili o zasadach poruszania się po drodze w miejscach nieoświetlonych i w których nie ma chodników. Niewątpliwą atrakcją był pokaz sprzętu na co dzień służącego policjantom w ich pracy oraz możliwość obejrzenia i zrobienia pamiątkowego zdjęcia w radiowozie.

W dalszej części policjanci spotkali się z uczniami klas 4-8. Tym razem poruszony został temat  przemocy rówieśniczej i odpowiedzialności nieletnich. Policjanci rozmawiali także z uczniami o cyberprzemocy najczęściej dotykającej młodych ludzi oraz tolerancji. Przypomnieli także o szkodliwych skutkach wszelkiego rodzaju używek.

Na zakończenie najsłodsi otrzymali od policjantów drobne upominki w postaci kolorowych odblasków.


młodszy aspirant Joanna Klimek

  • Policjanci i dzieci przy radiowozie
  • policjant rozdaje uczniom odblaski