Aktualności

Oblepiony błotem, pijany kierowca quada zakończył jazdę na sklepowym parkingu

Data publikacji 15.11.2021

Zgłoszenie o nietrzeźwym kierowcy quada policjanci otrzymali w piątkowy wieczór. Na jeden ze sklepowych parkingów w miejscowości Bukowina przyjechał oblepiony błotem mężczyzna, który nie wiedział gdzie jest. Jak ustalili policjanci miał w organizmie ponad 3 promile alkoholu.

W piątkowy wieczór około godziny 19:00 policjanci otrzymali zgłoszenie o nietrzeźwym mężczyźnie, który przyjechał na jeden z parkingów sklepowych w miejscowości Bukowina. Policjanci skierowani na miejsce zastali leżącego przy quadzie mężczyznę. Nie był on w stanie logicznie mówić ani stać na nogach, był cały oblepiony błotem podobnie zresztą jak jego pojazd. Nie wiedział również gdzie się znajduje. Mężczyzna powiedział jednak policjantom, że rozpoczął się długi weekend…

Jak ustalili policjanci był to 40 – letni mieszkaniec gminy Jeżowe. Na miejsce przyjechała również żona mężczyzny, która oświadczyła, że szukała go już od około dwóch godzin. 40 – latek był kompletnie pijany. Jak wykazało przeprowadzone przez policjantów badanie miał on w organizmie ponad 3 promile alkoholu. Policjanci zatrzymali należące do 40 - latka prawo jazdy oraz sporządzili dokumentację, która trafi do sądu. Grozi mu kara do dwóch lat pozbawienia wolności i wysoka grzywna, sąd może również orzec zakaz prowadzenia pojazdów.

młodszy aspirant Joanna Klimek

  • pojazd typu quad, w tle samochód