2500 złotych mandatu dla nietrzeźwego rowerzysty - Aktualności - KPP Biłgoraj

Aktualności

2500 złotych mandatu dla nietrzeźwego rowerzysty

Data publikacji 09.01.2022

Policjanci biłgorajskiej drogówki zauważyli rowerzystę, który pomimo zmroku jechał nieoświetlonym jednośladem. Jak się okazało był on również nietrzeźwy miał bowiem w organizmie prawie 2,5 promila alkoholu. Policjanci ukarali nieodpowiedzialnego mężczyznę według nowego taryfikatora mandatem karnym w wysokości 2,5 tysiąca złotych. Apelujemy o rozwagę i przestrzeganie obowiązujących przepisów.

Policjanci z biłgorajskiej drogówki patrolowali miejscowość Dąbrowica. W pewnym momencie zauważyli rowerzystę, który pomimo zmroku jechał nieoświetlonym jednośladem. Podczas kontroli okazało się, że cyklistą był 40-letni mieszkaniec biłgorajskiej gminy. Po sprawdzeniu stanu trzeźwości okazało się, że ma on w organizmie prawie 2,5 promila alkoholu. Na podstawie nowych przepisów, które weszły w życie 1 stycznia 2022 roku kierowca został ukarany przez policjantów według nowego taryfikatora mandatem karnym w wysokości 2,5 tysiąca złotych.

Zmiany w taryfikatorze, które weszły w życie z początkiem bieżącego roku, wprowadziły surowsze kary m.in. za wykroczenia polegające na kierowaniu rowerem po użyciu alkoholu (między 0,2 promila a 0,5 promila) oraz będąc w stanie nietrzeźwości - powyżej 0,5 promila. W pierwszym przypadku grozi mandat w wysokości 1000 złotych mandatu, w drugim  2500 złotych.

Pamiętajmy również o tym, że poruszanie się pod wpływem alkoholu jednośladem po drodze, stanowi zagrożenie dla zdrowia, a nawet życia nie tylko samego cyklisty ale także innych użytkowników dróg. Apelujemy o rozsądek na drodze oraz przestrzeganie przepisów!

młodszy aspirant Joanna Klimek

  • alcoblow