Aktualności

Policjanci wzięli udział w Pikniku Rodzinnym

Data publikacji 09.05.2022

Biłgorajscy policjanci wzięli udział w Pikniku Rodzinnym organizowanym przez Stowarzyszenie Na Rzecz Zrównoważonego Rozwoju Miejscowości, Gminy i Parafii Goraj. Celem wydarzenia była wspólna modlitwa i pomoc finansowa dla Antka Makara ze Szczebrzeszyna, który urodził się rzadką mutacją genetyczną. Mundurowi zaprezentowali sprzęt służący im w codziennej pracy, rozdawali odblaski i rozmawiali z najmłodszymi o bezpieczeństwie.

Biłgorajscy policjanci w minioną niedzielę wzięli udział w Pikniku Rodzinnym organizowanym przez Stowarzyszenie Na Rzecz Zrównoważonego Rozwoju Miejscowości, Gminy i Parafii Goraj.  Celem wydarzenia była wspólna modlitwa i pomoc finansowa dla Antka Makara ze Szczebrzeszyna. Antoś przyszedł na świat we wrześniu 2019 roku, niestety chłopiec cierpi na niezwykle rzadką mutację genetyczną. Aby Antoś mógł żyć i rozwijać się, potrzebuje intensywnej rehabilitacji oraz specjalnego sprzętu ortopedycznego.

Biłgorajscy policjanci zawsze chętnie uczestniczą w różnego rodzaju wydarzeniach promując bezpieczeństwo. Tym razem w trakcie pikniku zaprezentowali sprzęt służący im w codziennej pracy. Najmłodsi oraz ich opiekunowie mogli zobaczyć między innymi sprzęt sapersko – minerski jakim dysponuje biłgorajska komenda, poznać tajniki pracy technika kryminalistyki i z jego pomocą wykonać odcisk dłoni lub linii papilarnych, zobaczyć policyjny rower i umundurowanie oraz obejrzeć radiowóz,  w którym każde z dzieci chciało choć na chwilę usiąść i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie.

Policjanci przygotowali także dla dzieci drobne upominki w postaci odblasków i policyjnych koziołków, które wręczane były jako nagrody w konkursach przygotowanych dla najmłodszych przez organizatorów pikniku. Mundurowi rozmawiali z dziećmi o szeroko pojętym bezpieczeństwie zarówno podczas zabawy jaki i zasadach bezpiecznego poruszania się po drogach.

Serdecznie wszystkim dziękujemy, a małemu Antosiowi życzymy dużo zdrowia!


młodszy aspirant Joanna Klimek

  • policjanci na pikniku rodzinnym
  • policjanci na pikniku
  • policjant na pikniku rodzinnym
Powrót na górę strony