Aktualności

Kierował motocyklem mając prawie 2,5 promila!

Data publikacji 06.06.2022

33 – latek odpowie przed sądem za kierowanie w stanie nietrzeźwości. Mężczyzna, którego zatrzymała policyjna drogówka kierował motocyklem mając w organizmie prawie 2,5. Przypominamy, pijany kierowca to śmiertelne zagrożenie na drodze!

Do zatrzymania pijanego motocyklisty doszło w piątkowy poranek około godziny 8:30 podczas policyjnej akcji „Alkohol i narkotyki”. Na ulicy Biłgorajskiej w Księżpolu policjanci ruchu drogowego biłgorajskiej komendy zatrzymali mężczyznę, który kierował motocyklem marki Honda. W trakcie kontroli okazało się, że 33 – letni mieszkaniec gminy Biszcza kierował jednośladem mając w organizmie prawie 2,5 promila alkoholu! Policjanci uniemożliwili pijanemu mężczyźnie dalszą jazdę, zatrzymali należące do niego prawo jazdy i sporządzili dokumentację, która zostanie przekazana do sądu. 33 – latkowi grozi zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych od 3 do 15 lat, świadczenie na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym i Pomocy Postpenitencjarnej od 5 do 60 tysięcy złotych oraz kara pozbawienia wolności do 2 lat.

Pijani kierowcy to wciąż zmora polskich dróg. Każdego dnia policjanci w całym kraju zatrzymują nietrzeźwych kierowców, coraz częściej reagują na to zagrożenie również osoby postronne. Pamiętajmy, jeżeli piliśmy alkohol nie wsiadajmy za kierownicę! Pijany kierowca to śmiertelne zagrożenie na drodze! Alkohol negatywnie działa na nasz organizm. Tracimy  zdolność koncentracji i poczucie rzeczywistości. Wydłuża się zdolność oceny sytuacji i czas reakcji, co na drodze może skończyć się tragedią, nie tylko dla pijanego kierowcy, ale innych niewinnych osób. Reagujmy również jeśli widzimy, że ktoś wsiada za kierownicę samochodu czy jednośladu po alkoholu. Nasza reakcja może uratować czyjeś zdrowie lub życie.

młodszy aspirant Joanna Klimek

  • napis policja
Powrót na górę strony