Aktualności

Wracał ze służby, zatrzymał pijanego kierowcę

Data publikacji 08.06.2022

Przed sądem stanie 47 – latek, który wsiadł za kierownicę w stanie nietrzeźwości. Zauważył go policjant z Wydziału Dochodzeniowo – Śledczego biłgorajskiej komendy wracający do domu po służbie. Jak się okazało pijany kierowca miał w organizmie ponad 1,5 promila alkoholu i nie posiadał uprawnień do kierowania.

Wczoraj około godziny 18:00 policjant z Wydziału Dochodzeniowo – Śledczego biłgorajskiej komendy, wracając do domu po służbie zauważył w miejscowości Nadrzecze kierującego samochodem marki Suzuki. Kierowca wyjechał z drogi podporządkowanej i nie udzielił pierwszeństwa przejazdu innym kierowcom, którzy musieli „uciekać” na pobocze.

Następnie mężczyzna wjechał na zatokę autobusową, gdzie się zatrzymał. Policjant wraz z innym świadkiem zabrali mu kluczyki do auta. Mundurowy poinformował o zdarzeniu dyżurnego biłgorajskiej jednostki, który skierował na miejsce funkcjonariuszy z drogówki.

Jak się okazało, za kierownicą suzuki siedział 47 latek z gminy Biłgoraj, który miał w organizmie ponad 1,5 promila alkoholu. Ponadto po sprawdzeniu w policyjnych bazach wyszło na jaw, że nie posiada uprawnień do kierowania.

Teraz pijany kierowca stanie przed sądem. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności i bardzo wysoka grzywna.

młodszy aspirant Joanna Klimek

  • policyjna odznaka
Powrót na górę strony