Aktualności

Apelujemy o rozwagę i rozsądek na drodze

Data publikacji 12.06.2022

Minionej doby na drogach Lubelszczyzny doszło do 8 wypadków, w których rannych zostało 9 osób, a 1 zginęła. W miejscowości Majdan Stary doszło do śmiertelnego wypadku z udziałem motocyklisty. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 39-latek jadący motocyklem marki XTR bez kasku ochronnego wywrócił się na jezdni uderzając w krawężnik. Motocyklista poniósł śmierć na miejscu. Apelujemy o zachowanie rozwagi i ostrożności na drodze!

Od początku weekendu mamy ładną pogodę. Dobre warunki atmosferyczne stanowią dla niektórych zachętę do ryzykownej i niebezpiecznej jazdy. Tylko wczoraj na drogach Lubelszczyzny doszło do 8 wypadków drogowych, w których 9 osób zostało rannych, a 1 zginęła. 

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło wczoraj około po godzinie 21:00 w miejscowości Majdan Stary, powiat biłgorajski. Ze wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu wynika, że 39-letni kierujący motocyklem marki XTR wywrócił się na jezdni uderzając w krawężnik. Motocyklista jechał bez kasku ochronnego. Niestety 38-letnii mieszkaniec gminy Biłgoraj zmarł na miejscu zdarzenia.

Teraz policjanci pod nadzorem prokuratory ustalają dokładne okoliczności tego tragicznego w skutkach wypadku. Ciało motocyklisty decyzją prokuratora zostało zabezpieczone do celem wykonania sekcji zwłok. 39-latek posiadał prawomocny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Apelujemy o zachowanie ostrożności i rozsądku za kierownicą oraz o dostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze. Słoneczna aura sprawiła, że na drogach pojawiło się bardzo dużo miłośników jazdy na dwóch kółkach. Przypominamy motocyklistom, motorowerzystom i rowerzystom, że są niechronionymi uczestnikami ruchu i w ich przypadku lekceważenie przepisów ruchu drogowego może doprowadzić do poważnych konsekwencji.

młodszy aspirant Kamil Karbowniczek

  • miejsce wypadku, motocykl leżący na chodniku, w tle widać czerwony parawan
  • miejsce wypadku, w tle widać czerwony parawan i radiowóz
Powrót na górę strony