Aktualności

Wpadł na przekroczeniu prędkości, miał prawie 3,5 promila

Data publikacji 13.06.2022

Policjanci biłgorajskiej drogówki zatrzymali 48-latka, który kierując mazdą przekroczył dopuszczalną prędkość. Przeprowadzone przez policjantów badanie wykazało, że mężczyzna był kompletnie pijany, miał w organizmie prawie 3,5 promila alkoholu. Mężczyźnie zgodnie z prawem grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów i wysoka grzywna.

Do zatrzymania nietrzeźwego kierowcy doszło w sobotni wieczór. Policjanci biłgorajskiej drogówki prowadzili na ul. Zamojskiej w Biłgoraju pomiar prędkości. W trakcie działań ujawnili kierującego samochodem marki Mazda, który przekroczył dopuszczalną w terenie zabudowanym prędkość o 15 kilometrów. Policjanci dali kierowcy sygnał do zatrzymania. Ten jednak zatrzymał się dopiero 300 metrów dalej.

Okazało się, że za kierownicą siedzi 48 letni mieszkaniec Biłgoraja. Przeprowadzone przez policjantów badanie na zawartość alkoholu wykazało, że mężczyzna był kompletnie pijany. Miał w organizmie prawie 3,5 promila alkoholu.

Teraz za swoje zachowanie odpowie przed sądem. Policjanci sporządzili dokumentację, która zostanie przesłana do sądu. Mężczyźnie zgodnie z prawem grozi kara  do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów i wysoka grzywna.

Pijany kierowca to śmiertelne zagrożenie na drodze! Alkohol negatywnie działa na nasz organizm. Tracimy  zdolność koncentracji i poczucie rzeczywistości. Wydłuża się zdolność oceny sytuacji i czas reakcji, co na drodze może skończyć się tragedią, nie tylko dla pijanego kierowcy, ale innych niewinnych osób. Reagujmy również jeśli widzimy, że ktoś wsiada za kierownicę samochodu czy jednośladu po alkoholu. Nasza reakcja może uratować czyjeś zdrowie lub życie.

młodszy aspirant Joanna Klimek

  • policjant stoi na drodze z tarczą do zatrzymania
Powrót na górę strony