Aktualności

Szybka reakcja policjantów zapobiegła tragedii

Data publikacji 15.06.2022

39-latek podczas kierowania samochodem stracił przytomność i zjechał do rowu. Policjanci, który jako pierwsi przyjechali na miejsce rozpoznali kierującego. Wiedzieli, że choruje na cukrzycę i założyli, że to mogło być przyczyną zdarzenia drogowego. Dzięki szybkiej reakcji i przekazaniu tych informacji ratownikom medycznym mężczyzna po podaniu leków odzyskał przytomność. Mężczyzna był trzeźwy, co potwierdziło przeprowadzone przez policjantów badanie.

Do zdarzenia doszło wczoraj około godziny 23:00. Dyżurny biłgorajskiej komendy skierował policjantów na trasę Wólka Biska – Żary, gdzie według zgłoszenia kierujący, który mógł być nietrzeźwy wjechał do rowu. Natychmiast na miejsce udali się dzielnicowy aspirant sztabowy Jacek Jonczak i starszy sierżant Alicja Rak z Posterunku Policji w Tarnogrodzie.

Po przybyciu na miejsce w rowie zauważyli opla, a w jego wnętrzu półprzytomnego mężczyznę, z którym nie można już było nawiązać kontaktu. Na szczęście policjanci rozpoznali mieszkańca podległego rejonu i wiedzieli, że jego zachowanie może być spowodowane chorobą, a konkretnie cukrzycą.

Monitorując stan mężczyzny, za pośrednictwem dyżurnego wezwali pogotowie, którego załoga podała kierowcy odpowiednie leki. Po tym jak mężczyzna odzyskał świadomość, powiedział policjantom, że w trakcie jazdy zrobiło mu się słabo, zjechał do rowu i chyba stracił przytomność, ponieważ nic więcej nie pamiętał.

39 – latek po udzieleniu mu pomocy, trafił po opiekę żony. Mężczyzna był trzeźwy, co potwierdziło przeprowadzone przez policjantów badanie. Czujność jaką wykazali się policjanci podczas podjętych działań uchroniła 39 – latka od niebezpieczeństwa utraty zdrowia, a nawet życia.


młodszy aspirant Joanna Klimek


młodszy aspirant Joanna Klimek

  • hasło pomagamy i chronimy na drzwiach radiowozu
Powrót na górę strony