Aktualności

Dzielnicowa rozmawiała z dziećmi o bezpieczeństwie

Data publikacji 20.06.2022

Dzielnicowa z Posterunku Policji w Tarnogrodzie spotkała się z dziećmi w Różańcu Drugim. Uczniowie mieli okazję posłuchać przygotowanej specjalnie dla nich przez policjantkę pogadanki na temat bezpieczeństwa z okazji zbliżających się wakacji.

Dzielnicowa z Posterunku Policji w Tarnogrodzie młodszy aspirant Agnieszka Potocka odwiedziła uczniów Szkoły Podstawowej w Różańcu Drugim. W ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”  rozmawiała z młodymi ludźmi o bezpieczeństwie podczas wakacji. W trakcie spotkania wyjaśniała zasady bezpiecznego zachowania nad wodą i w wodzie. Tłumaczyła także jak udzielić pierwszej pomocy osobie poszkodowanej. Omówiła również niebezpieczeństwa jakie mogą czyhać na najmłodszych podczas wakacji zarówno w miejscu zamieszkania, wypoczynku na wsi jak i na drodze oraz przedstawiła sposoby ich uniknięcia.
Dzielnicowa przypomniała dzieciom i młodzieży jak ważne jest bezpieczeństwo na drodze. Szczególnie teraz kiedy podczas zbliżających się wakacji na drogach panować będzie wzmożony ruch. Przypomniała uczniom zasady bezpiecznego poruszania się po drodze, prawidłowego przejścia przez jezdnię i promowała noszenie odblasków. Oprócz zasad bezpieczeństwa omówiła z dziećmi i młodzieżą sytuacje w jakich powinni korzystać z numeru alarmowego 112.

młodszy aspirant Joanna Klimek

  • dzielnicowa podczas spotkania w szkole
  • dzielnicowa podczas spotkania z uczniami
Powrót na górę strony