Aktualności

Chciał zarobić na inwestycjach, stracił ponad 36 000 złotych

Data publikacji 14.07.2022

36-latek inwestował swoje oszczędności na internetowej giełdzie. Za namową fałszywego doradcy finansowego zainstalował aplikację, która umożliwiła oszustowi zdalny dostęp do jego urządzenia. Wkrótce okazało się, że zamiast zysków mieszkaniec powiatu biłgorajskiego poniósł straty na kwotę ponad 36 000 złotych.

36 letni mieszkaniec powiatu biłgorajskiego zgłosił się na policję informując, że na internetowej giełdzie chciał pomnożyć swoje oszczędności inwestując w gaz i złoto, w wyniku czego stracił ponad 36 000 złotych. Podczas przeglądania stron w Internecie mężczyzna kliknął w reklamę „firmy brokerskiej” na którą się zarejestrował, podając swoje dane. Bardzo szybko skontaktował się z nim doradca finansowy, który zaoferował mu pomoc w inwestowaniu. Początkowo mężczyzna „inwestował” niewielkie kwoty. Później oszust namówił go do zainstalowania aplikacji, dzięki której współpraca między nimi miała przebiegać szybko i sprawnie. Tak naprawdę było to oprogramowanie do zdalnej obsługi pulpitu. Mężczyzna „inwestował” co raz więcej pieniędzy.

W końcu mężczyzna zaczął interesować się „firmą’, wtedy znalazł informację, że są to naciągacze, jednak ponownie uległ zapewnieniom oszusta i wpłacił kolejną sumę. W efekcie stracił ponad 36 000 złotych. Wyjaśnieniem sprawy zajmą się teraz śledczy.

Apelujemy o zachowanie ostrożności i rozwagi w wszelkiego rodzaju transakcjach i inwestycjach internetowych. Oszuści wykorzystują niewiedzę, łatwowierność oraz brak zabezpieczeń
w komputerach.

Poniżej kilka zasad bezpieczeństwa, o których warto pamiętać, aby nie paść ofiarą oszustów podczas transakcji internetowych:

• nie instaluj oprogramowania, które zalecają Ci rozmówcy/analitycy rynku;

• nigdy nie klikaj w nieznane linki;

• nie udostępniaj swoich danych, numerów kart bankomatowych, haseł, pinów, ani kodów dostępu


młodszy aspirant Joanna Klimek

  • grafika inwestowania pieniędzy na smartfonie
Powrót na górę strony