Aktualności

Z wizytą u młodych detektywów

Data publikacji 19.07.2022

Z niecodzienną wizytą do Biblioteki Publicznej w Tereszpolu wybrała się policjantka biłgorajskiej komendy. „Noc Detektywów” czyli noc atrakcji i przygód dla najmłodszych mieszkańców Tereszpola powiatu biłgorajskiego okazała się świetnym sposobem na spędzenie wolnego czasu, ale również nauki o trudnej i odpowiedzialnej pracy policyjnego technika kryminalistyki.

W Bibliotece Publicznej Gminy Tereszpol odbyła się "Noc Detektywów". Pobrudzone tuszem palce i fruwający dookoła proszek wykorzystywany do zabezpieczania śladów daktyloskopijnych to skutki uboczne szkolenia i świetnej zabawy młodych detektywów. Policjantka podczas spotkania opowiedziała o tajnikach kryminalistyki. Uczestnicy dowiedzieli się jak wygląda praca technika kryminalistycznego na miejscu przestępstwa oraz jak przebiega profesjonalne zabezpieczanie śladów linii papilarnych, mechanoskopijnych, a także zapachowych. Niewidoczne dla naszego oka ślady pozostawione na miejscu to pierwszy krok do ujęcia przestępcy. 

Dzieci chętnie uczestniczyły w ćwiczeniach i oczywiście każdy z uczestników miał okazję wykonać i pobrać swój odcisk palca, który jest niepowtarzalny, niezmienny i niezniszczalny.

sierżant sztabowy Joanna Pilarska

  • policjantka na spotkaniu z dziećmi
  • policjantka z dziećmi
  • policjantka pokazuje ujawniony odcisk palca
Powrót na górę strony