Aktualności

Piknik Zdrowe Życie w Biłgoraju

Data publikacji 18.07.2022

Policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie i Komendy Powiatowej Policji w Biłgoraju wzięli udział w dwudniowym pikniku pod hasłem "Zdrowe Życie" zorganizowanym przez Kancelarię Prezydenta RP. Do mobilnej strefy zdrowia, która znajdowała się w Biłgoraju na terenie parkingu przy Zespole Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących, przybył Piotr Ćwik - zastępca szefa Kancelarii Prezydenta RP.

„Zdrowe Życie” to projekt  poświęcony profilaktyce zdrowotnej, której zadaniem jest promowanie profilaktyki i aktywizacja postaw prozdrowotnych wśród Polaków.  W dniach 16-17 lipca na terenie Biłgoraja powstała Mobilna Strefa Zdrowia, w której  policjanci z  biłgorajskiej komendy oraz  lubelskiej Komendy Wojewódzkiej przygotowali stanowisko z materiałami profilaktycznymi. Odwiedzający mogli porozmawiać z policjantami na temat bezpieczeństwa seniorów, profilaktykami uzależnień, cyberbezpieczeństwa, bezpieczeństwa nad wodą i w ruchu drogowym, a także poznać zasady i terminy rekrutacji do służby w Policji. W trakcie imprezy przeprowadzone zostały konkursy dla dzieci na temat udzielania pierwszej pomocy. Zarówno młodsi, jak i starsi mogli zapoznać się z materiałami przygotowanymi w wirtualnej rzeczywistości CR dzięki multimedialnym goglom.  

Uczestnikom pikniku wręczano  materiały o tematyce profilaktycznej,  najmłodsi otrzymali nagrody w postaci odblasków, piłek, wycinanek, kolorowanek  i wielu innych. Zaprezentowano również pojazdy służbowe oraz patrol rowerowy.
 

 

sierżant sztabowy Joanna Pilarska

  • Policjanci na pikniku Zdrowe Życie
  • policjant wykonuje szkolenie z pierwszej pomocy
Powrót na górę strony