Aktualności

Wyprzedził nieoznakowany radiowóz na podwójnej ciągłej

Data publikacji 04.08.2022

1200 złotych i 15 punktów karnych to kara za wykroczenia jakich dopuścił się 29-latek, który kierował BMW. Mężczyzna wyprzedził nieoznakowany radiowóz na linii podwójnej ciągłej i przekroczył dopuszczalną prędkość o 44 kilometry na godzinę. Przypominamy, że brawura za kierownicą, nadmierna prędkość i lekceważenie przepisów może zakończyć się tragedią na drodze.

Wczoraj tuż po godzinie 8:00 na trasie Tarnogród – Różaniec kierujący BMW wyprzedził nieoznakowany radiowóz, którym jechali policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego biłgorajskiej komendy. Mężczyzna popełnił wykroczenie, ponieważ wykonał manewr w miejscu, gdzie występuje linia podwójna ciągła. Policjanci natychmiast użyli sygnałów pojazdu uprzywilejowanego, żeby zatrzymać kierowcę, ten jednak przyśpieszył i łamiąc kolejne przepisy przekroczył dopuszczalną prędkość jadąc z prędkością 134 kilometrów na godzinę poza obszarem zabudowanym.

Po zatrzymaniu kierowcy okazało się, że to 29-letni mieszkaniec gminy Biszcza. Mężczyzna był zaskoczony całą sytuacją. Za popełnione wykroczenia otrzymał dwa mandaty na łączną kwotę 1200 złotych i 15 punktów karnych.

Po raz kolejny apelujemy o rozsądek za kierownicą. Nadmierna prędkość i lekceważenie przepisów to prosta droga do tragedii. Nie przeceniajmy swoich możliwości i zdejmijmy nogę z gazu, wtedy na pewno bezpiecznie dotrzemy do celu podróży.

aspirant Joanna Klimek

  • radiowóz nieoznakowany BMW
Powrót na górę strony