Aktualności

Chciał sprzedać kask - stracił ponad 3 500 zł

Data publikacji 06.09.2022

Mieszkaniec powiatu biłgorajskiego został oszukany podczas internetowej transakcji. 28-latek chciał sprzedać kask motocyklowy, a w efekcie stracił ponad 3 500 złotych. Przypominamy, że niezależnie od tego czy kupujemy czy sprzedajemy w Internecie nigdy nie otwierajmy podesłanych nam od nieznajomych linków i nie podawajmy żadnych danych.

Do policjantów zgłosił się 28-letni mieszkaniec naszego powiatu, który  został oszukany podczas internetowej transakcji. Mężczyzna na jednym z popularnych portali ogłoszeniowych wystawił na sprzedaż kask motocyklowy. Już po około 30 minutach skontaktowała się z nim osoba zainteresowana kupnem i podesłała mu link, który niestety mężczyzna otworzył. Został przekierowany na stronę łudząco podobną do strony firmy kurierskiej, gdzie wpisał dane oraz informacje dotyczące karty bankomatowej. Po chwili okazało się, że z jego konta zostały wypłacone pieniądze w kwocie ponad 3 500 złotych.

Apelujemy, aby podczas transakcji pieniężnych lub kontaktów telefonicznych dotyczących wpłat, zachować szczególną ostrożność. Przypominamy - jeśli nieznajoma osoba podsyła nam link, który przekierowuje nas na stronę, gdzie mamy podać swoje dane lub dane do płatności nie róbmy tego! Zachowujmy rozsądek i pamiętajmy o podstawowych zasadach bezpieczeństwa.

aspirant Joanna Klimek

  • dłonie na klawiaturze
Powrót na górę strony