Aktualności

Ręczny granat odłamkowy odnaleziony na polu

Data publikacji 20.09.2022

Granat ręczny odłamkowy z czasów II Wojny Światowej został wykopany podczas prac polowych. Na miejsce zostały skierowane służby. Policjanci zabezpieczyli teren przed dostępem osób postronnych. Przypominamy, żeby w przypadku znalezienia niewybuchów czy niewypałów nie wolno ich podnosić, odkopywać i przenosić.

Wczoraj około godziny 18:00 policjanci otrzymali zgłoszenie o odnalezieniu granatu podczas prac polowych w miejscowości Rokitów. Natychmiast na miejsce zostali skierowani policjanci.
Po przybyciu na miejsce funkcjonariusze Nietatowej Grupy Rozpoznania Minersko Pirotechnicznego biłgorajskiej komendy potwierdzili, że jest to granat ręczny odłamkowy z czasów II Wojny Światowej. Policjanci natychmiast zabezpieczyli miejsce przed dostępem osób postronnych.

Przypominamy - w przypadku znalezienia  niewybuchów/niewypałów nie wolno ich podnosić, odkopywać, przenosić, a także wrzucać ich do ognia, ani do miejsc takich jak stawy, jeziora, rowy!
Po znalezieniu niewybuchu, niewypału, bomby itp.  w celu ochrony ludzi niezwłocznie należy powiadomić służby dzwoniąc na nr alarmowy 112

aspirant Joanna Klimek

  • granat ręczny na polu
Powrót na górę strony