Aktualności

Szczęśliwy finał poszukiwań 65–letniego grzybiarza

Data publikacji 01.10.2022

Wczoraj wieczorem policjanci wspólnie ze strażakami prowadzili poszukiwania za zaginionym 65–latkiem. Mężczyzna poszedł do lasu na grzyby, a kiedy nie wracał, zaniepokojona rodzina powiadomiła policję. Na szczęście po kilku godzinach wyziębiony i przemoczony został odnaleziony i przekazany pod opiekę lekarzy.

Wczoraj około godziny 19:00 policjanci zostali powiadomieni o zaginięciu 65–letniego mieszkańca biłgorajskiej gminy.  Z relacji rodziny wynikało, że poszedł na grzyby do pobliskiego lasu. Kiedy nie wracał przez dłuższy czas bliscy rozpoczęli poszukiwania na własną rękę, a następnie powiadomili policjantów, ktorzy wspólnie ze strażakami natychmiast rozpoczęli poszukiwania. Policjanci ustalali okoliczności zaginięcia, przeszukiwali miejsca w których mógł znajdować się mężczyzna, rozpytywali mieszkańców, sprawdzali zabudowania gospodarcze i pustostany.

Strażacy do działań wykorzystali dron z kamerą termowizyjną. Około godziny 22:00, zaginiony grzybiarz został przez nich odnaleziony w kompleksie leśnym w okolicach miejscowości Smólsko Duże. Wyziębiony i przemoknięty został przewieziony do szpitala w Biłgoraju.

 aspirant Joanna Klimek

Powrót na górę strony