Aktualności

Szczęśliwy finał poszukiwań 89 – latki z gminy Biszcza

Data publikacji 30.12.2022

Przez całą noc policjanci, strażacy, rodzina i mieszkańcy poszukiwali 89 – letniej mieszkanki gminy Biszcza, która wczoraj wieczorem wyszła z domu i do niego nie wróciła. Do poszukiwań wykorzystany był również dron z kamerą termowizyjną. Na szczęście kobieta, której życie mogło być zagrożone z uwagi na stan jej zdrowia oraz niskie temperatury została odnaleziona i przekazana pod opiekę bliskim.

Wczoraj około godziny 21:30 policjanci otrzymali zgłoszenie o zaginięciu 89 – letniej mieszkanki gminy Biszcza. Z informacji przekazanych przez rodzinę wynikało, że kobieta około godziny 18:00 wyszła z domu i nie wróciła do miejsca zamieszkania ani nie nawiązała kontaktu z bliskimi.  Natychmiast na poszukiwania wyruszyli policjanci oraz strażacy. Poszukiwania odbywały się w nocy, a życie seniorki mogło być zagrożone z uwagi na stan jej zdrowia oraz niskie temperatury. Policjanci i strażacy, sprawdzali okoliczne pola, łąki, ciągi komunikacyjne, zabudowania, pustostany i wszystkie miejsca w których mogła znajdować się kobieta.

W działania zaangażowani byli policjanci dla których ogłoszony został alarm, kobiety szukało również kilkunastu strażaków z Państwowej Straży Pożarnej w Biłgoraju oraz Ochotniczej Straży Pożarnej w Bidaczowie, którzy do poszukiwań wykorzystali drona z kamerą termowizyjną.

Na szczęście 89 – latka została odnaleziona około 5 kilometrów od miejsca zamieszkania. Kobietę zauważyło małżeństwo z gminy Biszcza i 89 – latka trafiła pod opiekę rodziny.

aspirant Joanna Klimek

  • obraz z drona w podczerwieni
  • strażak i dron na drodze polnej
Powrót na górę strony