Aktualności

Cyberprzemoc tematem wczorajszego spotkania z uczniami

Data publikacji 22.02.2023

Uczniowie starszych klas ze Szkoły Podstawowej w Majdanie Starym spotkali się wczoraj z policjantami. Rozmawiali przede wszystkim cyberprzemocy. Omówili z sposoby jakimi można uchronić się przed takim zjawiskiem i gdzie szukać pomocy, gdy staniemy się ofiarą cyberprzemocy. Uczniom przypomniano także konsekwencje prawne negatywnych zachowań oraz przybliżono środki wychowawcze stosowane przez Sąd Rodzinny i Nieletnich.

Wczoraj policjanci z Zespołu ds. Nieletnich biłgorajskiej komendy spotkali się z uczniami Szkoły Podstawowej im. Zofii Krawieckiej w Majdanie Starym. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klas 4-8. Głównym tematem spotkania była cyberprzemoc. Mundurowi wskazywali jak bezpiecznie korzystać z Internetu. Przestrzegali młodych ludzi przed konsekwencjami wynikającymi z popełniania czynów zabronionych za pomocą środków przekazu. Informowali jak można uchronić się przed cyberprzemocą i gdzie szukać pomocy gdy staniemy się ofiarą takiego ataku. Poruszony został również temat przestępstw z nienawiści.
Policjanci omówili również katalog najczęściej popełnianych przez młodych ludzi czynów karalnych. Wskazywali kim jest w świetle prawa nieletni, kiedy odpowiada za swoje czyny jako osoba dorosła, wyjaśnili czym jest czyn karalny i demoralizacja.

aspirant Joanna Klimek

  • policjantka podczas spotkania z uczniami
Powrót na górę strony