Aktualności

Grill z okazji Dnia Dziecka z promilami w tle

Data publikacji 02.06.2023

Pijana matka wraz ze swoim partnerem opiekowała się dwójką dzieci w wieku 4 i 7 lat. Kobieta tłumaczyła, że z okazji Dnia Dziecka zrobili maluchom grilla. Ona miała w organizmie prawie 1 promil alkoholu, natomiast jej przyjaciel ponad 1 promil. O zaistniałej sytuacji został już poinformowany Sąd Rodzinny.

Wczoraj około godziny 17:40 dyżurny biłgorajskiej komendy otrzymał informację, że na terenie gminy Obsza nietrzeźwa matka „opiekuje” się dziećmi. Policjanci potwierdzili zgłoszenie i ustalili, że 28 – letnia kobieta wraz ze swoim 40 – letnim partnerem opiekowała się dziećmi w wieku 4 i 7 lat. Badanie na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu wykazało, że miała w organizmie około 1 promila alkoholu, natomiast jej partner ponad 1 promil. Oświadczyli, że z okazji Dnia Dziecka zorganizowali dla maluchów grilla. Dzieci trafiły pod opiekę rodziny, a o całej sytuacji został poinformowany Sąd Rodzinny, który ustali czy swoim zachowaniem narazili dzieci na niebezpieczeństwo.

Przypominamy! Alkohol negatywnie działa na organizm człowieka. Tracimy zdolność koncentracji i poczucie rzeczywistości. Zdecydowanie wydłuża się zdolność oceny sytuacji i czas reakcji. Osoby upojone alkoholem często zapominają o obowiązku opieki nad dziećmi, które wymagają ciągłej kontroli, a to z kolei może skończyć się tragicznie!

aspirant Joanna Klimek

Powrót na górę strony