Aktualności

Kliknęła w podesłany link i straciła prawie 20 000 zł

Data publikacji 10.08.2023

48-latka została oszukana podczas internetowej transakcji. Kobieta chciała sprzedać getry, a w efekcie straciła prawie 20 000 zł! Pamiętajmy - niezależnie od tego czy kupujemy czy sprzedajemy w Internecie nigdy nie otwierajmy podesłanych nam od nieznajomych linków i nie podawajmy żadnych danych.

Wczoraj do biłgorajskich policjantów zgłosiła się 48 - letnia mieszkanka naszego powiatu, która została oszukana podczas internetowej transakcji. Kobieta na jednym z popularnych portali ogłoszeniowych wystawiła na sprzedaż getry. Skontaktowała się z nią osoba zainteresowana kupnem, która podesłała sprzedającej link za pośrednictwem, którego miała otrzymać pieniądze.

Po skorzystaniu z linku i odebraniu telefonu o oszustki podającej się za pracownika portalu ogłoszeniowego 48 – latka podała między innymi dane karty płatniczej. Po jakimś czasie okazało się, że z jej konta zostały wypłacone pieniądze w kwocie około 20 000 złotych.

Apelujemy, aby podczas transakcji pieniężnych lub kontaktów telefonicznych dotyczących wpłat, zachować szczególną ostrożność. Jeśli nieznajoma osoba podsyła nam link, który przekierowuje nas na stronę, gdzie mamy podać dane nie róbmy tego!  Pamiętajmy o podstawowych zasadach bezpieczeństwa.

aspirant Joanna Klimek

Powrót na górę strony