Aktualności

Potrącił pieszego i odjechał z miejsca wypadku, szybko został zatrzymany

Data publikacji 27.08.2023

35 – latek kierując Oplem śmiertelnie potrącił pieszego 86 – latka i odjechał z miejsca zdarzenia. Po ponad godzinie od wypadku został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie, gdzie trzeźwieje. Ustalamy szczegóły i dokładne okoliczności tego tragicznego zdarzenia.

W sobotę około godziny 17:00 dyżurny biłgorajskiej komendy otrzymał zgłoszenie o odnalezieniu przez postronną osobę nie dającego oznak życia mężczyzny na ulicy 1 Maja w Tarnogrodzie. Na miejsce zostali skierowani policjanci, którzy wstępnie ustalili, że 86 – latek został potrącony przez kierującego, który odjechał z miejsca wypadku. Niestety mężczyzna zmarł na miejscu

 

 

Po godzinie 18:00 zatrzymaliśmy 35 – letniego mieszkańca powiatu, który jak wskazują wstępne ustalenia kierując samochodem Opel potrącił mężczyznę i odjechał. Został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Przeprowadzone przez policjantów badanie na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu wykazało, że był nietrzeźwy, miał w organizmie prawie 2 promile alkoholu. Po wytrzeźwieniu usłyszy zarzuty. Za spowodowanie śmiertelnego wypadku w stanie nietrzeźwości i ucieczkę z miejsca grozi do 12 lat pozbawienia wolności.

Na miejscu wypadku policjanci wykonywali czynności procesowe pod nadzorem Prokuratora.

 

aspirant Joanna Klimek

  • opel typu bus z uszkodzonym zderzakiem
  • radiowóz na jezdni
Powrót na górę strony