Aktualności

Swoim zachowaniem przekreślił swój zawodowy dorobek

Data publikacji 28.08.2023

43-latek, który w Biłgoraju kierując Volkswagenem uszkodził dwie latarnie i zaparkowany samochód był nietrzeźwy. Otrzymane przez policjantów wyniki badania krwi wskazują, że miał w organizmie 2,5 promila alkoholu. 43 - latek jest funkcjonariuszem, który tego dnia jechał w dniu wolnym od służby.  Swoim zachowaniem przekreślił swój zawodowy dorobek. Został natychmiast zawieszony, jednocześnie Komendant biłgorajskiej komendy wszczął procedurę zwolnienia go ze służby.

Do zdarzenia doszło w ubiegły czwartek po południu na ulicy Nowakowskiego w Biłgoraju. Kierowca na łuku jezdni stracił panowanie nad Volkswagenem i uderzył w dwie latarnie i zaparkowany samochód. Za kierownicą siedział 43 – letni funkcjonariusz biłgorajskiej komendy, oprócz niego w pojeździe znajdowało się 9 – letnie dziecko. Obydwoje zostali przetransportowani do szpitali. Dziecko na szczęście nie odniosło obrażeń, z kolei 43 – latek z obrażeniami niezagrażającymi życiu pozostał w szpitalu. Z uwagi na to, że odmówił poddania się badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu pobrano od niego krew.

Wynik badania krwi, który otrzymaliśmy w weekend, wskazał że był nietrzeźwy, miał w organizmie 2,5 promila alkoholu. Funkcjonariusz został natychmiast zawieszony, ponadto Komendant Powiatowy Policji w Biłgoraju wszczął procedurę zwolnienia go ze służby.

Nie ma tolerancji dla pijanych kierowców, a w przypadku funkcjonariusza to jednocześnie koniec kariery.

aspirant Joanna Klimek

Powrót na górę strony