Aktualności

Tymczasowy areszt dla sprawcy śmiertelnego wypadku

Najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie 35 - latek, który w minioną sobotę w Tarnogrodzie kierując busem potrącił pieszego, a następnie odjechał z miejsca wypadku. W wyniku odniesionych obrażeń 86 – letni mężczyzna zmarł na miejscu zdarzenia. Sprawcy wypadku grozi nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

W minioną sobotę około godziny 17:00 dyżurny biłgorajskiej komendy otrzymał zgłoszenie o odnalezieniu przez postronną osobę nie dającego oznak życia mężczyzny na ulicy 1 Maja w Tarnogrodzie. Na miejsce zostali skierowani policjanci, którzy wstępnie ustalili, że 86-latek został potrącony przez kierującego, który odjechał z miejsca wypadku. Niestety mężczyzna wskutek odniesionych obrażeń zmarł na miejscu.

Po godzinie 18:00 zatrzymany został 35 – letni mieszkaniec powiatu, który, jak wskazują wstępne ustalenia, kierując busem marki Opel potrącił mężczyznę i odjechał. Został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Przeprowadzone przez policjantów badanie wykazało, że był nietrzeźwy, miał w organizmie prawie 2 promile alkoholu.

Wczoraj został doprowadzony do Prokuratury, gdzie usłyszał zarzuty, następnie Sąd Rejonowy w Biłgoraju zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.

Za spowodowanie wypadku śmiertelnego w stanie nietrzeźwości grozi kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności. 

aspirant Joanna Klimek

Powrót na górę strony