Aktualności

Młodzi goście odwiedzili biłgorajską komendę

Policyjne radiowozy, sprzęt na co dzień wykorzystywany przez policjantów w służbie to tylko niektóre z atrakcji jakie przygotowali policjanci dla dzieci, które odwiedziły naszą komendę.

Wizytę w biłgorajskiej komendzie uczniowie Szkoły Podstawowej w Łukowej rozpoczęli od spotkania z I Zastępcą Komendanta Powiatowego Policji w Biłgoraju młodszym inspektorem Ryszardem Smoluchem, który serdecznie powitał młodych gości wraz z ich opiekunami.

Policjanci przygotowali dla młodych gości wiele atrakcji. Na terenie parkingu biłgorajskiej komendy zaprezentowali nowoczesne radiowozy. Z kolei na stoisku edukacyjnym dzieci mogły zobaczyć sprzęt wykorzystywany przez policjantów w codziennej służbie.

W ramach trwającego Europejskiego Tygodnia Mobilności omówili z dziećmi zagadnienia związane z bezpieczeństwem najmłodszych w ruchu drogowym. Zwracali uwagę na konieczność noszenia elementów odblaskowych, które zwiększają bezpieczeństwo na drodze oraz apelowali o zachowanie ostrożności podczas przechodzenia przez jezdnię.

Na zakończenie każde z dzieci mogło zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie w radiowozie i otrzymało od policjantów kolorowy upominek.

aspirant Joanna Klimek

 

Powrót na górę strony