Aktualności

Zauważył pijanego kierowcę Renault

Data publikacji 25.09.2023

Czujny mieszkaniec Chełma zauważył pijanego kierowcę Renault, pojechał za nim na stację paliw, zabrał mu kluczyki i powiadomił dyżurnego. Ujęty przez niego mężczyzna miał w organizmie ponad 1,5 promila alkoholu. Ponadto mężczyzna nigdy nie posiadał uprawnień do kierowania.

Dyżurny biłgorajskiej komendy w nocy z soboty na niedzielę około godziny 3:00 otrzymał zgłoszenie o ujęciu nietrzeźwego kierowcy w miejscowości Gromada. Policjanci na miejscu zastali 43 – latka z Chełma, który oznajmił, że jadąc od strony Biłgoraja w kierunku Frampola zauważył, że jadący przed nim kierowca Renault może być nietrzeźwy ponieważ jedzie całą szerokością jezdni. Kiedy kierowca zjechał na stację paliwa, zabrał mu kluczyki od stacyjki i powiadomił dyżurnego.

Jak ustalili policjanci za kierownicą Renault siedział 20 – latek z Biłgoraja. Przeprowadzone badanie na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu wykazało, że miał on w organizmie ponad 1,5 promila alkoholu. Ponadto jak ustalili policjanci 20 – latek nigdy nie posiadał uprawnień do kierowania. Teraz stanie przed sądem.

Apelujemy do kierowców o rozsądek i przypominamy konsekwencje prawne jazdy w stanie nietrzeźwości:

  • Zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych od 3 lat do lat 15

  • Świadczenie na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym i Pomocy Postpenitencjarnej od 5 do 60 tys. zł.

  • Zagrożenie karą do 2 lat pozbawienia wolności

aspirant Joanna Klimek

Powrót na górę strony