Aktualności

Czołówka w Hucie Turobińskiej

Dachowaniem zakończyło się czołowe zderzenie Toyoty i Peugeota, do którego doszło wczoraj wieczorem w Hucie Turobińskiej. Trzy osoby trafiły do szpitala, na szczęście nie odniosły poważnych obrażeń. Apelujemy o rozsądek za kierownicą i ostrożną jazdę.

Dyżurny biłgorajskiej komendy otrzymał zgłoszenie o zderzeniu dwóch pojazdów w Hucie Truobińskiej wczoraj około godziny 17:35.

Policjanci pracujący na miejscu zdarzenia ustalili wstępnie, że 81 -letnia mieszkanka Lublina, która kierowała Toyotą zjechała na przeciwny pas ruchu i doprowadziła do czołowego zderzenia z Peugeotem.

Kierująca Toyotą jak i 51 – letni kierowca Peugeota oraz jego 52 – letnia pasażerka zostali przetransportowani do szpitali. Na szczęście pomimo groźnie wyglądającego zdarzenia nie odnieśli poważnych obrażeń. Kierujący pojazdami byli trzeźwi.

Apelujemy o rozwagę za kierownicą. Ponownie przypominamy, że jesienna aura nie poprawia warunków na drodze, jest ślisko i niebezpiecznie. Pamiętajmy, że śliska nawierzchnia sprawia, że wydłuża się znacznie droga hamowania. Gwałtowne manewry na mokrej nawierzchni mogą przyczynić się do utraty panowania nad pojazdem, a w konsekwencji do kolizji i wypadków. Apelujemy zatem do kierowców o zdjęcie nogi z gazu i rozsądek za kierownicą.

aspirant Joanna Klimek

 

Powrót na górę strony