Aktualności

Inwestycje okazały się oszustwem

63 - latek postanowił zainwestować oszczędności w Internecie. Niestety skorzystał z podesłanych mu przez „doradców” linków. Wkrótce okazało się, że zamiast zysków, mieszkaniec powiatu biłgorajskiego poniósł straty na kwotę prawie 3,5 tysiąca złotych.

Zgłosił się do nas 63 - letni mieszkaniec powiatu z relacji którego wynikało, że podczas przeglądania stron w Internecie zainteresował się ogłoszeniem, dotyczącym osiągania zysków na inwestycjach finansowych.

Skorzystał z ogłoszenia i zostawił dane kontaktowe, następnie zadzwonił do niego mężczyzna, który przesłał mu na adres mailowy link. 63 – latek po wejściu w link zalogował się do swojego banku i przelał na wskazane konto pieniądze. W efekcie otrzymał kolejny link, który przekierował go do „strony inwestycyjnej” na której utworzył konto rzekomo służące do obsługi inwestycji. Widząc, że jego pieniądze już „pracują” przelał kolejną kwotę.

Kiedy postanowił wypłacić pieniądze okazało się, że jest to niemożliwe, a konto które utworzył zostało zablokowane. Domyślił się, że został oszukany i zgłosił sprawę policjantom. Mieszkaniec powiatu stracił prawie 3,5 tysiąca złotych.

Ponownie apelujemy o zachowanie ostrożności i rozwagi w wszelkiego rodzaju transakcjach i inwestycjach internetowych. Oszuści wykorzystują niewiedzę, łatwowierność oraz brak zabezpieczeń w komputerach.

Poniżej kilka zasad bezpieczeństwa, o których warto pamiętać, aby nie paść ofiarą oszustów podczas transakcji internetowych:

• nie instaluj oprogramowania, które zalecają Ci rozmówcy/analitycy rynku;

• nigdy nie klikaj w nieznane linki;

• nie udostępniaj swoich danych, numerów kart bankomatowych, haseł, pinów, ani kodów dostępu

aspirant Joanna Klimek

 

Powrót na górę strony