Aktualności

Przekroczył prędkość w „recydywie”

Data publikacji 13.12.2023

Policjanci wydziału ruchu drogowego z biłgorajskiej komendy zatrzymali do kontroli kierowcę Audi, który w obszarze zabudowanym przekroczył dozwoloną prędkość o 65 kilometrów. Jak się okazało 25 - latek był w przeszłości karany za złamanie tego przepisu. Za popełnione wykroczenie w warunkach ,,recydywy’’ został ukarany mandatem karnym w wysokości 4 000 złotych, a także zatrzymano mu uprawnienia.

Dzisiaj po godzinie 7:00 w Tarnogrodzie na ulicy Biłgorajskiej policjanci z drogówki zwrócili uwagę na samochód Audi, którego kierowca w terenie zabudowanym jechał zdecydowanie szybciej niż zezwalają na to przepisy. Pomiar prędkości wykazał 115 kilometrów na godzinę. W trakcie kontroli okazało się, że za kierownicą siedział 25-latek z gminy Biłgoraj, który był w przeszłości karany za przekroczenie dozwolonej prędkości.

Policjanci, zgodnie z obowiązującymi przepisami nałożyli na niego mandat w ramach ,,recydywy’’. W takim przypadku grzywna za przekroczenie prędkości wynosi dwa razy więcej niż ta, która jest przypisana do tego wykroczenia. Kierujący otrzymał 4 000 mandatu, a w związku z tym, że przekroczył prędkość powyżej o 65 kilometrów w obszarze zabudowanym zatrzymali mu uprawnienia do kierowania na okres 3 miesięcy.

Przypominamy, że kierowcy którzy nagminnie popełniają najpoważniejsze wykroczenia muszą liczyć się ze znacznie wyższą karą.

aspirant Joanna Klimek

Powrót na górę strony