Aktualności

Harcerze z biłgorajskiej „13” z Betlejemskim Światłem Pokoju odwiedzili policjantów

Biłgorajską komendę odwiedzili harcerze z biłgorajskiej „13”, którzy podzielili się z policjantami Betlejemskim Światłem Pokoju. Ten piękny gest kultywowany jest od ponad trzydziestu lat. Hasło tegorocznej akcji to „Czyńmy pokój”.

Wczoraj na ręce Komendanta inspektora Marka Jamroza oraz jego zastępcy młodszego inspektora Ryszarda Smolucha Harcerze z 13 Drużyny Starszoharcerskiej "Pochodni" imienia podharcmistrza Tadeusza „Neya” Iwanowskiego  przekazali Betlejemskie Światło Pokoju oraz najserdeczniejsze życzenia Radosnych Świąt Bożego Narodzenia dla wszystkich policjantów i pracowników policji. W spotkaniu uczestniczył również kapelan biłgorajskich policjantów ksiądz Sylwester Zwolak.

Harcerze od Komendanta otrzymali drobny upominek oraz podziękowania. Na koniec spotkania komendant Jamroz w imieniu wszystkich policjantów i pracowników biłgorajskiej komendy życzył harcerzom szczęśliwych i błogosławionych Świąt Bożego Narodzenia oraz wszelkiej pomyślności w nadchodzącym Nowym Roku.

Harcerze ze Związku Harcerstwa Polskiego już od 32 lat przekazują Betlejemskie Światło Pokoju. Przekazując mieszkańcom Betlejemskie Światło Pokoju przypominają, że każdy z nas nosi w sobie dobro.

aspirant Joanna Klimek

Powrót na górę strony