Aktualności

Przekroczył prędkość okazało się, że był nietrzeźwy

Data publikacji 29.01.2024

Za kierowanie w stanie nietrzeźwości odpowie 35 - latek, który jadąc przez miejscowość Tarnogród przekroczył dopuszczalną prędkość o 27 kilometrów na godzinę. Zatrzymali go policjanci biłgorajskiej drogówki. W trakcie kontroli okazało się, że jest on nietrzeźwy. Miał w organizmie 1,5 promila alkoholu. Teraz stanie przed sądem.

Wczoraj w Tarnogrodzie tuż po godzinie 8:00 policjanci Wydziału Ruchu Drogowego biłgorajskiej komendy w związku z przekroczeniem dopuszczalnej prędkości o 27 km/h zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę samochodu marki Volkswagen. Za kierownicą siedział 35 -letni mieszkaniec Biłgoraja. Jak wykazało przeprowadzone przez policjantów badanie mężczyzna znajdował się w stanie nietrzeźwości. Miał w organizmie 1,5 promila alkoholu. Policjanci zatrzymali nietrzeźwemu kierowcy prawo jazdy i sporządzili dokumentację, która zostanie przekazana do sądu.

Przypominamy, że za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do 3 lat, a także zakaz prowadzenia pojazdów od 3 do 15 lat oraz kara pieniężna od 5 tysięcy złotych do 60 tysięcy złotych na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym i Pomocy Postpenitencjarnej.

aspirant Joanna Klimek

 

Powrót na górę strony