Aktualności

Uwierzyła w wirtualną miłość i straciła ponad 100 000 zł

Data publikacji 06.02.2024

55-latka została oszukana przez mężczyznę poznanego na popularnym portalu społecznościowym. Wierząc w zapewnienia miłości i wizję wspólnej przyszłości straciła ponad 100 000 zł. Apelujemy o zachowanie ostrożności i zdrowego rozsądku w kontaktach z nieznajomymi.

55-letnia mieszkanka powiatu biłgorajskiego pod koniec ubiegłego roku nawiązała znajomość z mężczyzną poznanym na portalu społecznościowym. Twierdził, że pracuje jako inżynier morski i opowiadał o swoim życiu. Z biegiem czasu zaczął zapewniać 55-latkę o swojej miłości oraz planował wspólną przyszłość.

Bardzo szybko poprosił kobietę o pomoc, chodziło o odbiór przesyłki, która mogła być zagrożona przez piratów. Kobieta zgodziła się i podała mu swoje dane. Wkrótce otrzymała powiadomienie wraz z numerem konta do uiszczenia opłaty. 55-latka wpłaciła żądaną kwotę jednak bardzo szybko okazało się, że konieczna jest kolejna wpłata ponieważ przesyłka zawiera pieniądze. Mężczyzna zapewniał ją, że zwróci wszystko i całe życie spędzą już razem. Niestety uwierzyła i dokonała jeszcze kilku wpłat na łączną kwotę ponad 100 000 złotych. Kiedy zrozumiała, że została oszukana zgłosiła sprawę na Policję.

Apelujemy o zachowanie ostrożności i zdrowego rozsądku w kontaktach z nieznajomymi. Pamiętajmy, że oszuści nie mają skrupułów, a fikcyjne relacje potrafią utrzymywać miesiącami tylko po to żeby wyłudzić pieniądze. Nie dajmy się oszukać!

aspirant Joanna Klimek

  • telefon i monitor
Powrót na górę strony