Aktualności

Oszustwo przy sprzedaży zegara

Data publikacji 15.02.2024

Mieszkanka powiatu biłgorajskiego została oszukana podczas internetowej transakcji. 38 - latka chciała sprzedać zegar, a w efekcie straciła 900 złotych! Pamiętajmy - niezależnie od tego czy kupujemy czy sprzedajemy w internecie nigdy nie otwierajmy podesłanych nam od nieznajomych linków i nie podawajmy żadnych danych.

Zgłosiła się do nas 38 - letnia mieszkanka powiatu, która została oszukana podczas internetowej transakcji. Kobieta na jednym z popularnych portali ogłoszeniowych wystawiła na sprzedaż zegar. Skontaktowała się z nią osoba zainteresowana kupnem. Podesłała sprzedającej link, który przekierował ja do bankowości elektronicznej. Po zalogowaniu się na swoje konto skontaktował się z nią telefonicznie fałszywy pracownik banku. Mężczyzna poinformował ją, że z uwagi na trudności w opłaceniu przesyłki konieczne jest wygenerowanie kodu BLIK w celu przyjęcia zapłaty, tym sposobem 38 – latka straciła 900 złotych.

Apelujemy, aby podczas transakcji pieniężnych lub kontaktów telefonicznych dotyczących wpłat, zachować szczególną ostrożność. Jeśli nieznajoma osoba podsyła nam link, który przekierowuje nas na stronę, gdzie mamy podać dane nie róbmy tego!  Zachowujmy rozsądek i pamiętajmy o podstawowych zasadach bezpieczeństwa.

aspirant Joanna Klimek

Powrót na górę strony