Aktualności

Policjanci rozmawiali o bezpieczeństwie w Internecie

Trudno dzisiaj wyobrazić sobie świat bez Internetu. Każdy rodzic mający dzieci w wieku szkolnym lub przedszkolnym zdaje sobie sprawę z tego, że korzystają z niego już najmłodsi. Można również zaobserwować, że czas spędzany przed ekranem komputera czy smartfona jest coraz dłuższy. Dlatego w trosce o bezpieczeństwo najmłodszych policjanci z biłgorajskiej komendy spotkali się wczoraj z dziećmi uczęszczającymi do Samorządowego Przedszkola nr 1 w Biłgoraju i rozmawiali o tym jak być bezpiecznym w sieci.

W trakcie spotkania policjanci rozmawiali z dziećmi o tym czym jest i do czego służy Internet oraz jak należy z niego bezpiecznie korzystać. Przestrzegali przed zawieraniem znajomości z osobami poznanymi w wirtualnym świecie ponieważ nie zawsze są tymi za których się podają. Wyjaśnili, że powinniśmy korzystać tylko z bezpiecznych stron, chronić swoje dane i nie podawać ich nieznajomym. Omówili zagrożenia związane z uzależnieniem od gier internetowych i uczulali na konieczność zabezpieczenia komputera lub telefonu.

Apelujemy również do rodziców! To wy znacie swoje pociechy najlepiej i możecie wychwycić nawet najdrobniejszy szczegół, który może świadczyć o tym, że dzieje się coś niedobrego. Zwracajcie zatem uwagę na to, co wasze dzieci oglądają w Internecie. Dobrym rozwiązaniem jest zainstalowanie programów filtrujących i blokad rodzicielskich. Uczulajcie swoje dzieci na to by nie zawierały znajomości z osobami poznanymi w sieci. Kontrolujcie również czas jaki spędzają przed ekranem komputera lub telefonu.

aspirant Joanna Klimek


 

Powrót na górę strony