Aktualności

Chciał sprzedać ekspres do kawy i stracił 1 400 złotych

Data publikacji 19.02.2024

Mieszkaniec powiatu biłgorajskiego został oszukany podczas internetowej transakcji. 30 - latek chciał sprzedać ekspres do kawy. Uwierzył oszustowi i wygenerował kod BLIK tracąc 1 400 złotych. Bądźmy czujni i nie dajmy się oszukać!

Zgłosił się do nas 30 - letni mieszkaniec powiatu, który został oszukany podczas internetowej transakcji. Na jednym z popularnych portali ogłoszeniowych wystawił na sprzedaż ekspres do kawy. Następnie otrzymał wiadomość z linkiem do potwierdzenia sprzedaży. Mężczyzna otworzył link i odebrał telefon od mężczyzny, który powiedział mu, że w związku z problemami dotyczącymi opłat od osoby, która kupiła ekspres została pobrana większa kwota. W związku z tym polecił mu wygenerowanie kodu BLIK na kwotę 1 400 złotych. Po tym jak 30 – latek wygenerował i podał kod rozmówca się rozłączył. Mężczyzna podejrzewając, że mógł zostać oszukany zalogował się na swój rachunek bankowy i odkrył, że z jego konta zostały wypłacone pieniądze.

Ponownie apelujemy, aby podczas transakcji pieniężnych lub kontaktów telefonicznych dotyczących wpłat, zachować szczególną ostrożność. Zachowujmy rozsądek i pamiętajmy o podstawowych zasadach bezpieczeństwa.

aspirant Joanna Klimek

 

Powrót na górę strony