Aktualności

Chciała sprzedać ekspres do kawy, niestety trafiła na oszusta

Data publikacji 29.02.2024

43 – latka postanowiła sprzedać przez internet ekspres do kawy, szybko skontaktowała się z nią osoba zainteresowana kupnem. Niestety po skorzystaniu z podesłanego jej linku straciła ponad 3 000 złotych.

Wczoraj zgłosiła się do nas 43 - letnia mieszkanka powiatu, która została oszukana podczas internetowej transakcji. Kobieta wraz z córką na jednym z popularnych portali ogłoszeniowych wystawiła na sprzedaż ekspres do kawy. Za pośrednictwem komunikatora skontaktowała się z nią osoba zainteresowana kupnem, która podesłała jej link. Córka kobiety sądząc, że otrzyma w ten sposób pieniądze otworzyła go i została przekierowana na stronę banku. Myśląc, że loguje się do bankowości elektronicznej podała dane takie jak login, hasło oraz dane z karty co umożliwiło dostęp do konta oszustowi. Po sprawdzeniu stanu rachunku okazało się, że 43 – latka straciła ponad 3 000 złotych.

Apelujemy, aby podczas transakcji pieniężnych lub kontaktów telefonicznych dotyczących wpłat, zachować szczególną ostrożność. Przypominamy - jeśli nieznajoma osoba podsyła nam link, który przekierowuje nas na stronę gdzie mamy podać swoje dane lub dane do płatności nie róbmy tego! Zachowujmy zdrowy rozsądek i pamiętajmy o podstawowych zasadach bezpieczeństwa.

aspirant Joanna Klimek

Powrót na górę strony