Aktualności

Oszustwo przy sprzedaży kurtki

Data publikacji 07.03.2024

Mieszkanka powiatu biłgorajskiego została oszukana podczas internetowej transakcji. 22 - latka chciała sprzedać kurtkę, a w efekcie straciła ponad 5 000 złotych. Przypominamy! Nigdy nie otwierajmy podesłanych nam od nieznajomych linków i nie podawajmy żadnych danych.

Wczoraj do biłgorajskich policjantów zgłosiła się 22 - letnia mieszkanka naszego powiatu, która została oszukana podczas internetowej transakcji. Kobieta na jednym z popularnych portali ogłoszeniowych wystawiła na sprzedaż kurtkę. Bardzo szybko otrzymała maila z informacją, że kurtka została kupiona, wiadomość zawierała również link. Po otwarciu linku kobieta została przekierowana na „stronę banku”. Sądząc, że loguje się do swojej bankowości elektronicznej podała login i hasło. Następnie odebrała telefon od kobiety podającej się za pracownika banku, która poinformowała ją, że konieczna jest zmiana limitów na koncie. Poleciła 22 – latce wygenerowanie kodów BLIK. Kobieta posłuchała i podała oszustce dwa kody na łączną kwotę ponad 5 000 złotych. Kiedy zobaczyła, że z jej konta zostają wypłacone pieniądze zrozumiała, że została oszukana.

Pamiętajmy, jeśli nieznajoma osoba podsyła nam link, który przekierowuje nas na stronę gdzie mamy podać swoje dane nie róbmy tego!  Zachowujmy rozsądek i pamiętajmy o podstawowych zasadach bezpieczeństwa.

aspirant Joanna Klimek

Powrót na górę strony