Aktualności

Debata społeczna w Józefowie

Wczoraj w Józefowie odbyła się debata społeczna, której tematem przewodnim były kwestie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Policjanci przekazali również informacje dotyczące Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz aplikacji "Moja Komenda" i zachęcali zgromadzonych do korzystania z możliwości jakie oferują nam mobilne aplikacje.

Wczoraj o godzinie 10:00 w Miejskim Ośrodku Kultury w Józefowie odbyła się debata społeczna zorganizowana przez Komendę Powiatową Policji w Biłgoraju i Komisariat Policji w Józefowie. W spotkaniu uczestniczyli policjanci i mieszkańcy. Uczestnicy rozmawiali o tym, że bezpieczeństwo na drodze to nasza wspólna sprawa, a każda decyzja podejmowana na drodze może mieć poważne konsekwencje.Policjanci zaprezentowali specjalnie na tą okazję przygotowaną prezentację multimedialną.

Mundurowi przez cały rok spotykają się z mieszkańcami powiatu, organizują i uczestniczą w różnego rodzaju przedsięwzięciach profilaktycznych. Między innymi dzięki tym spotkaniom policjanci poznają problemy z jakimi spotykają się lokalne społeczności lub grupy i starają się wypracować wspólne metody działania dla poprawy bezpieczeństwa.

Policjanci zachęcali również uczestników debaty do korzystania z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Obsługa mapy została zaprojektowana tak, aby bezproblemowo, wręcz intuicyjnie mógł z niej korzystać każdy obywatel. Za pomocą interaktywnej strony można przekazywać informacje o zagrożeniach występujących w swojej okolicy. Mapa nie służy jednak do zgłaszania potrzeby pilnej interwencji, w tego typu przypadkach należy korzystać z numerów alarmowych. Zgłaszane przez stronę informacje podlegają weryfikacji, którą prowadzą policjanci, w tym dzielnicowi. Omówiona została również aplikacja mobilna  "Moja Komenda", która zawiera dane teleadresowe wszystkich komend i komisariatów w kraju oraz dzielnicowych odpowiedzialnych za poszczególne rejony. Na zakończenie spotkania policjanci odpowiadali na pytania mieszkańców.

aspirant Joanna Klimek

 

Powrót na górę strony