Aktualności

Kierował Volkswagenem mając ponad 3 promile

Policjanci zatrzymali kierującego Volkswagenem 31 – latka. Mężczyzna miał w organizmie ponad 3 promie alkoholu, cofnięte uprawnienia i posiadał dwa aktywne zakazy prowadzenia pojazdów. Zgodnie z nowymi przepisami oprócz dotychczasowych konsekwencji prawnych jakie grożą za jazdę „na podwójnym gazie” sąd może orzec o przepadku pojazdu lub jego równowartości.

Wczoraj około godziny 18:00 policjanci zostali skierowani do miejscowości Gromada, gdzie według zgłoszenia miał poruszać się kierujący Volkswagenem, który może być nietrzeźwy. Na miejscu partol zastał 31 – letniego kierowcę. Przeprowadzone przez policjantów badanie potwierdziło, że mężczyzna był nietrzeźwy. Miał w organizmie ponad 3 promile alkoholu.

Dalsza kontrola wykazała, że posiada on dwa czynne zakazy kierowania pojazdami, a także została wobec niego wydana decyzja Starosty o cofnięciu uprawnień. Ponadto samochód, którym kierował nie posiadał aktualnego badania technicznego ani ubezpieczenia OC.

Pojazd 31 – latka nie stanowił jego wyłącznej własności. Zgodnie z nowymi przepisami, które weszły w życie 14 marca bieżącego roku oprócz dotychczasowych konsekwencji prawnych sąd może orzec w tej sytuacji o przepadku równowartości pojazdu.

aspirant Joanna Klimek

Powrót na górę strony