Aktualności

Miały być meble, są straty

Data publikacji 03.04.2024

41 latka, która znalazła ogłoszenie o darmowym oddaniu mebli ogrodowych została oszukana. Chcąc pokryć koszty przesyłki na polecenie nieznajomej wygenerowała kody BLIK, tracąc ponad 900 złotych. Bądźmy czujni i uważajmy na oszustów!

Zgłosiła się do nas 41 – letnia mieszkanka powiatu, która padła ofiarą oszustki. Kobieta znalazła ogłoszenie o darmowym oddaniu mebli ogrodowych, musiała jedynie opłacić koszty przesyłki w kwocie około 300 złotych.

Nawiązała kontakt z osobą, która wystawiła ogłoszenie. Kobieta, która rzekomo chciała „oddać” meble poleciła 41 – latce wygenerowanie kodu BLIK na pokrycie kosztów przesyłki. Okazało się jednak, że pieniądze nie doszły więc poprosiła ją o następny kod, kiedy i tym razem okazało się, że pojawił się problem i została poproszona o kolejny kobieta zorientowała się, że prawdopodobnie ma do czynienia z oszustwem. Niestety w efekcie manipulacji straciła ponad 900 złotych.

Apelujemy, aby podczas transakcji pieniężnych zachować szczególną ostrożność, nie ufajmy nieznajomym. Pamiętajmy o podstawowych zasadach bezpieczeństwa.

aspirant Joanna Klimek

 

Powrót na górę strony